Dijital Çağda Ebeveyn Olmak; Teknoloji, Sosyal Medya ve Çocuklar Semineri

Çocuklar ve gençler sosyal medya kullanmayı seviyor ve kopamıyor ama dijital dünyanın verebileceği zararlarla ilgili haberler de ebeveynleri fazlasıyla kaygılandırıyor.

0
258

Çocuklarımız teknolojiyi ne kadar kullanmalı? Onlara sosyal medyayı yasaklamalı mıyız? Bu yeni kavramlarla ve etkileriyle nasıl başa çıkabiliriz? Çocuğumuzu teknoloji ve sosyal medyanın getireceği olası zararlı etkilerden nasıl koruyabiliriz?

Doç. Dr. Selda Koydemir, 3 Nisan 2018, Salı günü, saat 10.00-13.00 arasında, Workinton AND Kozyatağı T1 Toplantı Salonu’nda gerçekleştireceği seminerde, ailelere çocuklarının teknoloji ve sosyal medya kullanımı ile ilgili yararlı ve araştırma sonuçlarına dayalı bilgiler verecek.

Seminere katılım için 0551 2021839 numaralı telefondan ya da business@researchmaze.com e-posta adresine yazarak seminerle ilgili bilgi alabilir ve seminere kayıt yaptırabilirsiniz.

Doç. Dr. Selda Koydemir Hakkında

Selda Koydemir, Boğaziçi Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık programından lisans, ODTÜ Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Programından doktora derecelerine, Almanya Bamberg Üniversitesi’nden onursal profesörlük ünvanına sahip. Bu zamana kadar ODTÜ Ankara ve Kuzey Kıbrıs Kampüsleri, İstanbul’da Yeditepe Üniversitesi, Amerika’da Florida State Üniversitesi, Londra’da Roehampton Üniversitesi, Almanya’da Chemnitz Teknik Üniversitesi ve yine Almanya’da Bamberg Üniversitesi’nde bilimsel araştırmalar yaptı, dersler ve eğitimler verdi, psikolojik danışmanlık hizmetlerinde bulundu.

Selda Koydemir’in çok sayıda bilimsel yayını bulunuyor. Araştırmaları daha çok mutluluk, psikolojik sağlık ve iyi oluş üstüne yoğunlaşıyor. Türkiye’de ve yurt dışında çeşitli kurumlarda bu ve benzeri konularda eğitimler düzenleyen Selda Koydemir, 2009 yılında kurduğu Ajans Psikoloji isimli psikoloji portalının baş editörlüğünü yapıyor. Ayrıca kendisi 2016 yılında 7. Baskısı yapılan, Türkiye Bilimler Akademisi yayın ödülü alan Grupla Psikolojik Danışma isimli kitabın editör ve yazarlarındandır.

Selda Koydemir çalışmalarını Londra’da Research Maze bünyesinde hem bilimsel araştırmalar yaparak hem de kurumsal eğitimler tasarlayıp düzenleyerek sürdürüyor. Aynı zamanda We Know Users isimli oluşum çerçevesinde kullanıcı araştırması hizmetleri veriyor, Humanayz isimli tasarım ve araştırma şirketine bağlı araştırmaların yöneticiliğini yapıyor ve Bamberg Üniversitesi Psikoloji Bölümü Kişilik Psikolojisi Birimi bünyesindeki araştırma projelerine destek sağlıyor. Bu çalışmalarının yanı sıra online Psikolojik Danışmanlık hizmeti veriyor. Ayrıca Koydemir, 2017’de çıkan ve kısa sürede 2.baskısı yapılan Mutluluk 2.0 kitabının yazarlarındandır.

 Daha detaylı bilgi için; www.seldakoydemir.com