İyi Niyet, Doğru Bilgi ile Şehrin En Doğal Festivalinde Buluşuyor

Şehrin en doğal festivali olan Happy Nest Doğal Yaşam Festivali, 12-13 Mayıs tarihlerinde İstanbul Bilgi Üniversitesi'nin santralİstanbul Kampüsü'nde "öğrenmek, eğlenmek, bilgiyi paylaşmak ve yeni bilgiler üretmek, gelecek nesle daha iyi daha doğru bilgiler aktarmak" amacıyla bu yıl ikinci defa düzenleniyor.

0
313

Happy Nest tarafından bu sene ikinci defa düzenlenen Doğal Yaşam Festivali
12 – 13 Mayıs 2018 tarihinde İstanbul Bilgi Üniversitesi santralİstanbul Kampüsü’nde gerçekleşiyor.

Doğal Yaşam Festivali kapsamında bir araya gelen küçük – büyük üreticilerin, uygulayıcıların, ve uzmanların yanı sıra seminer, atölye, etkinlik, aktiviteler ve özel performanslara da yer verilecek. Çoğunluğunu kadın girişimcilerin oluşturduğu standlarda, kendi girişimcilik modelleri ile üretim yapmakta olan markalar festival ziyaretçileri ile buluşacak.

Büyük konferans çadırında gün boyu süren seminerlerde alanında uzman konuşmacılar Ali Koç, Erdem Öner, Zeynep Selvili Çarmıklı, Dr. Asuman Kaplan Algan ve daha pek çok isim, bilgi ve deneyimlerini ziyaretçilerle paylaşacak.

İki gün boyunca, doğal yaşam tutkunlarını ağırlayacak olan festivalin atölye çadırında ve hobi köşesinde gün boyunca her saat gerçekleşecek olan atölyelere katılarak, zumba ile coşabilir mandala ile içinizdeki gökkuşağını keşfe çıkabilirsiniz. Unuttuğunuz çocukluk anılarınızı yeniden tazelemek için isterseniz sokak oyunlarına da katılabilirsiniz. Festivalde doğal yaşamın vazgeçilmezlerinden olan doğru nefes almayı öğreten nefes terapisi, beden zihin ve ruhsal dengeyi sağlayan yoga ve meditasyon uygulayıcıları da bir araya gelecek.

Çocuklar, festival süresince kendileri için ayrılan büyük alanda oyun parkı ve atölye çadırında, Happy Nest çocuk atölyelerinin uzman eğitmenleri eşliğinde iki gün boyunca keyifli zamanlar geçirecekler.

Anneler Günü’nü festival heyecanı ile bir araya getiren Doğal Yaşam Festivali’nin en büyük sürprizleri, 12 Mayıs Cumartesi günü saat 18:30‘da Melisa Karakurt ve 13 Mayıs Pazar günü saat 18:30’da Retrobüs konserleri olacak. Ayrıca A Capella Boğaziçi ve Dans Fabrika ,keyifli gösterileri ile gün içerisinde sahne alacak.

Borusan Otomotiv’in ikinci kez ana sponsor olarak katılacağı Doğal Yaşam Festivali’ne bu yıl konuk olan isimler şöyle;

Ali Koç – Eğitimpedia Kurucusu, Asuman Kaplan Algın – Gaps Danışman Doktoru, Ayşe Öner, Çiğdem Aksoy, Ebru Demirhan, Ebru Engin, Eda Albayrak, Erkan Şamcı, Ferah Şıvga – Alternatif Tıp Terapisti, Gülben Aykaç, Gülden Kılınç Doğan – Annem Denetimde, Güneş Ulus, Dr. Hasan Hüsnü Eren- Enerji Tıbbı, Uz. Ecz. Hülya Kayhan, Okan İşalan – Zumba Eğitmeni, Özlem Ceylan – Alerjik Anne, Sezen Bozyiğit, Dyt. Yeşim Temel Özcan