Anneler Aslında Ne İster?

Anneler Günü yaklaşırken herkes annesine en güzel hediyeyi alma telaşında... Peki anneler aslında ne ister? Online araştırma şirketi DORinsight tarafından gerçekleştirilen “Anneler Günü Araştırması”, biz bu sorunun cevabı hakkında ipuçları veriyor.

0
245

Türkiye’nin en büyük online araştırma şirketi DORinsight’ın; Türkiye temsili, A – B – C1 – C2 – D – E sosyo-ekonomik segmente mensup 300 anne ile online olarak gerçekleştirdiği araştırma, bu yılın Anneler Günü hediye tercihlerine, beklentilerine ve bütçelerine ilişkin veriler ortaya koydu.

Araştırma kapsamında katılımcılara “Anneler Günü hediyesi için bütçeniz nedir?” diye sorulduğunda; %9’u “10-50 TL”, %31’i “50-100 TL”, %34’ü “100-200 TL” %13’ü “200 – 500 TL” ve %6’sı “500 TL ve üzeri”fiyat aralığında bütçe ayırdığını, katılımcıların %8’i ise hediye almayacağını belirtti.

Ayrıca katılımcıların %23’ü kendileri için bir hediye beklentisi içinde olmadığını, %44’ü ise kendi annesine kıyafet veya ayakkabı alacağını belirtirken; “Hangi hediyeyi almak istemezsiniz?” sorusuna katılımcıların %27’si “küçük ev aleti veya beyaz eşya” cevabını verdi.

“Anneler Günü Araştırması”nın detayları ise şu şekilde:

Araştırma kapsamında katılımcılara “Anneler Günü’nde annenize hangi hediyeyi almayı düşünüyorsunuz?” diye sorulduğundakatılımcıların %44’ü “Kıyafet / Ayakkabı”, %15’i “Küçük Ev Aletleri / Beyaz Eşya”, %13’ü “Takı / Mücevher”, %11’i “Çiçek”, %10’u “Annemi yemeğe götüreceğim”, %4’ü “Kendim bir hediye hazırlayacağım” ve %2’si “Tatil / Seyahat” hediye alacağını belirtti.

Araştırma kapsamında katılımcılara “Anneler Günü’nde size gelmesini istediğiniz hediye nedir?” diye sorulduğundakatılımcıların yüzde 23’ü “Hediye beklentim yok”, yüzde 19’u “Takı / Mücevher”, yüzde 19’u “Kıyafet / Ayakkabı” , yüzde 15’i “Çiçek” , yüzde 13’ü “Tatil / Seyahat” , yüzde 11’i “Küçük Ev Aletleri / Beyaz Eşya” hediyesi beklediklerini belirtmişler.

Araştırma kapsamında katılımcılara “Anneler Günü’nde size alınmasını istemediğiniz hediye nedir?” diye sorulduğunda katılımcıların %27’si “Küçük Ev Aletleri / Beyaz esya”, %24’ü “Takı / Mücevher”, %21’i “Çiçek” , %15’i “Kitap”, %14’ü “Kıyafet / Ayakkabı” hediye edilmesini istemediğini belirtmiştir.