Gülmek İyileştirir Derneği Gönüllüler Arıyor

0
214

Gülmek İyileştirir Derneği, 2018 Mayıs ayında Altunizade’de ilk oyun merkezini açtı. Dernek, kuruluş hedefi olan, kanser tedavisi gören çocuklar için hijyenik oyun merkezleri kurma projesinin ilk adımını böylece hayata geçirmiş oldu.

Kurucu Aslı Bastıyalı, 2014 yılında kızı Bahar’a konulan lösemi teşhisi ve ardından gelen 2,5 yıllık tedavi sürecinde deneyimledikleri ihtiyaçlar doğrultusunda, tedavi başarıyla tamamlandıktan hemen sonra yola çıkmış. Bağışıklık sistemi baskılanmış çocuklar için sosyalleşebilecekleri, oynayabilecekleri güvenli ve hijyenik oyun alanları hayata geçirme fikrinin temelinde ise, gülmek iyileştirir felsefesi var. Bu süreçte pozitif olmanın, gülmeye bahane yaratmanın ve çocuk için yemek ve su kadar elzem bir ihtiyaç olan oyuna fırsat sağlamanın önemi tarifsiz.

Bugün oyun merkezi, nanoteknoloji ile temizlenen oyuncakları, tam gün görev yapan oyun ablası, aileler için bekleme alanı, özel olarak dezenfekte edilen tuvaletleri ile hafta içi her gün 9:00-18:00 arası ücretsiz olarak hizmet veriyor. Sonraki projeler ise çocuk onkoloji hastalarının yoğun olarak tedavi gördüğü hastanelere yakın merkezler kurabilmek veya bu merkezlerdeki hastaları haberdar etmek. Dernek ayrıca ailelere bu zorlu tedavi sürecini en rahat şekilde geçirebilmeleri için rehberler ve destek programları üzerine çalışıyor.

Dernek yol arkadaşlarını çoğaltmak için gönüllüler arıyor. Nasıl destek verebilirim diye merak edenler için;

  • Ofis Gönüllülüğü (veri girişleri, raporlama, çeviri, sosyal medya, toplantı organizasyon desteği, hediye ve malzeme dağıtımı organizasyon desteği)
  • Saha Gönüllülüğü (tanıtım standlarına destek vermek, broşür ve afişlerin dağıtımına destek vermek, maraton organizasyonu desteği)
  • Oyun Merkezi Gönüllülüğü
  • Gönüllü Psikolog olarak dört ana başlıkta toplanan çalışma şekilleri var.

Başvuruda bulunmak için www.gulmekiyilestirir.org.tr adresini inceleyebilirsiniz. Derneği sosyal medyada Instagram ve Facebook üzerinden de takip edebilirsiniz.