Kim Korkar Hain Karanlıktan?

0
48

– Emel Tüfekçioğlu Ata’dan Kitap Önerisi

Tabii ki Orion. Orion’a göre dünya korkutucu şeylerle dolu; patlayan balonlar, ekoseli kumaş, kızlar, saç kestirmek… ama içlerinde Orionu en çok korkutan şey karanlık!
Orion bu sorunu çözmek için türlü türlü yollara başvursa da hiçbiri işe yaramaz ve dayanamayıp bir gece isyan eder.  İşte o gece birşeyler değişir…

Çok korkmasına rağmen annesinin ona öğrettiği görgü kurallarını hatırlayan Orion, odasına gelen davetsiz misafire elini uzatır ve en büyük korkusu ile arkadaş olmak için ilk adımı atmış olur..

Emma Yarlett’in yazıp çizdiği Redhouse Kidz tarafından yayımlanan “Orion ve Karanlık”, minikleri karanlığın eğlenceli tarafları ile tanıştırıyor. Komik detayları ve eğlenceli çizimleri ile tekrar tekrar okuyabileceğiniz bir kitap.

Dip not olarak belirtmek gerekirse Orion ve Karanlık kitabı, karanlıktan korkmayan bir çocuğun aklına “karanlık korkulacak bir şey mi ki” sorusunu getirebilir, her ne kadar kitap korkulara eğleceli taraftan yaklaşıyor olsa da  eğer çocuğunuzun hassas bir yapısı varsa kitabı kendiniz bizzat inceleyerek edinmenizi öneririz.

Emel Tüfekçioğlu Ata – Çocuk Kitapları Çizeri, İlustratör, Tasarımcı